Semih Pehlivan

Kurumlara Eğitim

KurumlaraYöneticilikte Koçluk Becerileri

Eski yönetsel modeller günümüzde artık tek başına kişileri, onların performanslarını ve gelişimlerini yönetmekte yetersiz kalır. Bu süreçler doğru ve sağlıklı yönetilmediği takdirde hem bireysel hem de kurumsal performans sürdürülebilir olmaktan uzaklaşır.

Liderlik ise özellikle geniş ekiplerde ve kısıtlı zamanlarda yetersiz kalabilir. Bu durumda yöneticilerin liderlik yönlerini beslerken aynı zamanda onlara koçluk becerileri kazandırmak yönetim, gelişim ve ilerlemede daha sağlam adımlar atmayı sağlar.

Koçluk becerileri kazanan yöneticiler, güçlü ve keşfettiren sorular sorarak birlikte çalıştıkları kişileri daha fazla düşünmeye ve üretmeye yönlendirir. Koçvari düşünen ve iletişim kurabilen bir yönetici daha fazla dinleyerek farklı çözüm önerilerini duyar, bu kişilerin benliklerini tanır, anlar ve onları etkin bir şekilde yönetebilir.

KurumlaraBeden Dili ve Mikro Mimikler

Bedenimiz en dürüst yanımızdır.

İnsanlar istediği kadar ve istediği zaman yalan söyleyebilirler. Ama bedenimiz ve özellikle mimiklerimiz her zaman doğruyu söylemeye devam edecektir. Karşınızda konuşan kişinin gerçek duygularını anlayıp sözlerinin doğruluğunu tespit etmenin size kazandıracaklarının farkında mısınız?

Bu eğitim ile birlikte karşınızda konuşanın gerçek duygularını anlayabilecek ve böylelikle anlatılanların gerçekliğini sorgulayıp doğruluğunu anlayabileceksiniz.

KurumlaraTemel Koçluk Eğitimi

Bu program Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından onaylanmış bir programdır.

Katılımcılar bu programın sonunda 60 saat temel koçluk eğitimi alıp bireysel veya kurumsal koçluk yapmaya başlayabilirler.

Alacakları sertifika ile ICF’e üye olabilirler. ICF tarafından istenilen diğer şartları yerine getirdikleri takdirde unvan sürecine girebilir ve unvan alabilirler.

Program, koçluğu meslek edinmek, kurumsal koç olmak, iletişimini koçluk temelinde geliştirmek ve koçluğu öğrenmek isteyen herkese açıktır.

https://www.semihpehlivan.com/wp-content/uploads/2020/07/bgn-right-red.png